Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Remont, który trwa już prawie rok. Mieszkańcy bloku przy ul. Żołnierskiej mają dość: to jest masakra!


Mieszkańcy ul. Żołnierskiej 12A w Olsztynie od prawie roku nie mogą otwierać drzwi balkonowych. Powodem jest remont balkonów, z tym że rusztowania stoją, a pracowników jak na lekarstwo.

Panowie Henryk i Sebastian – mieszańcy wieżowca twierdzą, że zastać na rusztowaniach robotników to nie lada gratka. Jeśli już przyjadą, to popracują dwie godziny i jadą dalej. Dodatkowo mieszkańcy z rozżaleniem przyznają, że w okolicznych wieżowcach remont balkonów przebiegał szybko i sprawnie. Dlaczego akurat w tym bloku prace się ślimaczą?

Jerzy Okulicz, prezes Olsztyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wyjaśnia, że wszystkiemu winna jest sytuacja na rynku – nie ma fachowców, a materiały budowlane podrożały. Przyznaje, że wielokrotnie firmę popędzał i jednocześnie ogłosił kolejny przetarg. Ale jak mówi szanse na wyłonienie innej firmy są znikome.

Z kolei policja przestrzega przed złodziejami, dla których rusztowania to najprostsza i najłatwiejsza droga do włamań. Sprawę będziemy monitorować.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w remont, spółdzielnia mieszkaniowa, balkon, Żołnierska, video, robotnicy, rusztowania
Kolejny dworzec PKP na Warmii i Mazurach odzyska dawny blask. Zabytkowy budynek kolejowy w Suszu czeka modernizacja

Za 2 miesiące powinna rozpocząć się modernizacja dworca PKP w Suszu. Jest to punkt, znajdujący się w połowie drogi na trasie kolejowej między Gdańskiem a Warszawą....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV