Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Remonty dróg w Olsztynie

Naprawy olsztyńskich jezdni potrwają do końca tygodnia. Fot. Łukasz Węglewski

Do końca tygodnia potrwają prace związane z naprawami olsztyńskich jezdni.

Na początek drogowcy wzięli się za ulicę Lubelską przed granicą administracyjną miasta i wczoraj był tam potężny korek, sięgający Ronda Bema. Stary asfalt na Lubelskiej był frezowany, a od dziś będzie układana nowa warstwa, i to oznacza, że Lubelska i ulice dojazdowe będą zakorkowane.

Także dziś zaczną się prace na skrzyżowaniu ulic Wilczyńskiego i Krasickiego. W tym miejscu drogowcy będą przez trzy dni – do piątku (18 grudnia). Najpierw będzie remontowany około 40-metrowy odcinek ul. Krasickiego w kierunku skrzyżowania z Wilczyńskiego. Później w obrębie skrzyżowania i prawoskrętu z Wilczyńskiego w Krasickiego. W końcu asfalt zostanie wymieniony na 50-metrowym odcinku ul. Krasickiego tuż za przystankiem komunikacji miejskiej „Boenigka”.

Jutro (17 grudnia) rozpocznie się remont nawierzchni ul.Zientary-Malewskiej na leśnym odcinku tuż za zabudowaniami Zielonej Górki.

Natomiast w piątek i w sobotę (18 i 19 grudnia) na leśnym odcinku al. Wojska Polskiego. We wszystkich remontowanych miejscach ruch będzie odbywać się wahadłowo i będzie kierowany przez sygnalistów.

(karp/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, remont
Przed olsztyńskim ratuszem stanęła choinka

Dokładnie o godz. 18:18 olsztyński ratusz rozświetliła piękna, 13-metrowa choinka. Drzewko jest wyjątkowe, a w jego tworzeniu współuczestniczyli olsztynianie, którzy dostarczyli niemal 44 tysięcy zużytych płyt...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV