Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rentgen sposobem na przemytników?

Rentgenowski obraz koła z ukrytymi papierosami. Fot. Izba Celna w Olsztynie

Prezent dla celników z pewnością nie ucieszy przemytników. Ten świąteczny upominek to podpisana umowa na budowę kolejnej hali do prześwietleń aut.

Ma ona stanąć na przejściu w Gronowie. Będzie w niej specjalny skaner, który prześwietli stojący nieruchomo pojazd. Jego kierowca w tym czasie będzie czekał na efekt badania w budynku obsługi.

Rentgen jest na tyle czuły, że bez problemu wskaże przedmiot wielkości kartonu papierosów, ukryty np. w zbiorniku paliwa samochodu. Przy tym spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa – podkreślił Ryszard Chudy, rzecznik prasowy Izby Celnej w Olsztynie.

Hala ma być oddana do użytku nie później niż 31 lipca 2017 roku. Tego typu urządzenia celnicy wykorzystują już na przejściach w Bezledach i Grzechotkach. Tylko w tym roku warmińsko-mazurska Służba Celna zatrzymała ponad 1,7 mln paczek przemycanych papierosów.

 

(ls/kos)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Grzechotki, Gronowo, Izba Celna, przejście graniczne, Ryszard Chudy
Poszukiwani przez polskie sądy Rosjanie „wpadli” na granicy

5 Rosjan poszukiwanych przez polskie sądy zatrzymali w ciągu tygodnia funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Służby graniczne udaremniły też podróż 3 osobom posiadającym fałszywe dokumenty. Na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV