Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Resort nauki: po 25 maja działalność uczelni będzie wciąż ograniczona

fot. Przemysław Getka

Po 25 maja działalność uczelni będzie nadal ograniczona, choć zmieni się zakres tych ograniczeń – planowane jest wydanie rozporządzenia na okres do 30 września br. – zapowiedział resort nauki. I dodał, że w związku z tymi ograniczeniami na razie nie trzeba osobiście przedłużać ważności legitymacji.

W czasie zawieszenia lub ograniczenia funkcjonowania uczelni oraz przez 60 dni po jego zakończeniu legitymacje studenckie i legitymacje służbowe nauczycieli akademickich są ważne, bez konieczności potwierdzania ich ważności

– przypomniało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Przepis ten ma zastosowanie również do legitymacji, które utraciły ważność w okresie 30 dni poprzedzających ograniczenie lub zawieszenie funkcjonowania uczelni. Analogiczne regulacje dotyczą ważności legitymacji doktorantów.

Na razie zgodnie z rozporządzeniem – w związku z epidemią COVID-19 – działalność uczelni jest ograniczona do 25 maja br.

Po 25 maja 2020 r. działalność uczelni będzie nadal ograniczona – planowane jest wydanie rozporządzenia na okres do 30 września 2020 r. (zmieni się zakres tego ograniczenia) – a w związku z tym legitymacje pozostaną ważne

– zapowiedziało MNiSW w komunikacie na swojej stronie internetowej.

Ministerstwo podkreśliło, że informacje w tym zakresie zostały przekazane do Ministra Infrastruktury, a także wojewodów i marszałków województw oraz do banków udzielających kredytów studenckich.

Resort nauki zapewnił też, że nie ma teraz konieczności osobistego pojawienia się w uczelni, aby przedłużyć ważność legitymacji.

 

Autor: Ludwika Tomala (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uczelnie, ograniczenia, ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego
Dwie prędkości znoszenia obostrzeń. Na Warmii i Mazurach ograniczenia mogą zniknąć najszybciej

Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że po weekendzie zapadnie decyzja odnośnie wprowadzenia trzeciego etapu znoszenia ograniczeń epidemicznych. Szef resortu zdrowia przypomniał, że rządowy program zakłada znoszenie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV