Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Restauracje i kawiarnie znów otwarte dla klientów. Właściciele zapłacą mniej za ogródki gastronomiczne

Fot. Pixabay.com

Olsztyński ratusz obniża opłaty właścicielom ogródków gastronomicznych w Śródmieściu. Przypomnijmy, że po złagodzeniu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, od poniedziałku działalność mogą wznowić restauracje. Ile wynoszą nowe stawki?

W przypadku terenów dzierżawionych bezpośrednio od gminy Olsztyn stawki będą o połowę niższe. Zamiast 16 zł za mkw. w ścisłym Śródmieściu i części terenów za torami, będzie to 8 zł. Na pozostałym obszarze – zamiast 12 zł obowiązująca stawka wyniesie 6 zł. Sezonowe ogródki zlokalizowane w pasie drogowym na Starym Mieście także będą płacić niższe opłaty – za metr kwadratowy trzeba będzie zapłacić 26 groszy, zamiast dotychczasowych 40 groszy.

– mówi Marta Bartoszewicz, rzecznik olsztyńskiego ratusza.

00:00 / 00:00

Dodajmy, że dotychczasowa stawka nie była zmieniana od 2004 roku. W poprzednim roku tylko w pasie drogowym olsztyńskiego starego miasta, funkcjonowały 52 ogródki sezonowe. Urząd miasta stworzył również Olsztyński Pakiet Pomocowy skierowany do lokalnych przedsiębiorców.

 

Autor: K. Piasecka/PAP
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w restauracja, ogródek
Restauratorzy, fryzjerzy i kosmetyczki szykują się do otwarcia swoich lokali

18 maja będzie można otworzyć salony fryzjerskie i kosmetyczne, a także restauracje i bary. Olsztyńscy przedsiębiorcy już się do tego szykują. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV