Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Restauratorzy, fryzjerzy i kosmetyczki szykują się do otwarcia swoich lokali

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

18 maja będzie można otworzyć salony fryzjerskie i kosmetyczne, a także restauracje i bary. Olsztyńscy przedsiębiorcy już się do tego szykują.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od 18 maja będzie znów można pójść do fryzjera, kosmetyczki czy restauracji. Będą jednak obowiązywały obostrzenia. Do fryzjera będzie można pójść po umówieniu się przez telefon, nie będzie możliwości czekania w zakładzie. Obsługa będzie musiała nosić maseczki, klienci – jeśli to będzie możliwe – również powinni zasłonić usta i nos. Fryzjerzy twierdzą, że są gotowi do otwarcia. Co więcej – mają już zapisanych klientów.

Praktycznie jesteśmy już przygotowani. Mamy maseczki, sprzęt do dezynfekcji. Generalnie na cały tydzień mam już zapisy. Widać, że jest taka potrzeba

– usłyszał reporter Radia Olsztyn w jednym z salonów fryzjerskich na olsztyńskim Zatorzu.

Obostrzenia będą obowiązywały także w restauracjach – obsługa musi być w maseczka i rękawiczkach, klienci swoje maseczki będą mogli zdjąć dopiero przy stolikach. Będzie też limit klientów uzależniony od powierzchni lokalu oraz konieczność zachowania 2-metrowych odstępów między stolikami. Te odstępy będą mogły być mniejsze – ale przynajmniej 1-metrowe – jeśli restauracja zamontuje przesłony między stolikami. W Olsztynie część restauratorów zapowiada, że będzie gotowa na poniedziałek.

Dostosujemy się do obostrzeń. Ustawimy stoliki zgodnie z wytycznymi i mamy zamiar ruszyć od poniedziałku 18 maja

– mówi Jacek Zadrożny, menager jednej z olsztyńskich restauracji.

Ale inni restauratorzy przyznają, że potrzebują więcej czasu. Radosław Wojnowski, współwłaściciel restauracji na olsztyńskiej Starówce mówi, że otworzy go prawdopodobnie tydzień później.

Chcemy w maksymalny możliwy sposób zadbać o bezpieczeństwo klientów. Myślimy o zamontowaniu pleksy między stolikami. Chcemy też spróbować powiększyć ogródek – na olsztyńskiej Starówce te ogródki nie są bowiem zbyt duże

– mówi Radosław Wojnowski.

Dodajmy, że 18 maja zwiększy się też limit osób w komunikacji publicznej i na otwartych obiektach sportowych, będzie również można wznowić treningi w obiektach zamkniętych. Tego samego dnia będą mogły także zostać wznowione zajęcia praktyczne w szkołach policealnych.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w fryzjer, restauracja, obostrzenia
Czy branża beauty i gastronomia wznowią działalność? Dziś poznamy szczegóły odmrażania kolejnych dziedzin gospodarki

Dziś na konferencji prasowej podane zostaną szczegóły dotyczące odmrażania kolejnych branż, w tym salonów fryzjerskich - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Zostaną także wskazane konkretne rozwiązania...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV