Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Reszelscy strażacy w nowej remizie

uroczystość otwarcia i przekazania do użytkowania strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Reszlu. Zdj. ze strony PSP w Kętrzynie

Ponad półtora miliona złotych kosztowała budowa nowej remizy w Reszlu. Dzięki nowej infrastrukturze poprawią się warunki pracy strażaków-ochotników.

Nowoczesna remiza powstała przy ul.Wojska Polskiego. Jej budowa rozpoczęła się w 2010 roku, a pieniądze wyłożyły gmina Reszel i Zarząd Województwa.

Na co dzień strażaków-ochotników jest 38, w tym 28 ratowników. Najczęściej ochotnicy wyjeżdżają do pożarów i wypadków. W ciągu roku mają około 130-tu takich wyjazdów. Strażacy z Reszla pomagają też przy organizacji imprez czy lokalnych uroczystości.

Obecnie strażakom w nowym obiekcie brakuje nowoczesnego wozu bojowego, ale ten może pojawić się w nowej strażnicy z początkiem przyszłego roku. (Mariusz Sieraj/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Reszel, strażnica
Remont domu pomocy w Reszlu na ostatniej prostej

Trwają prace remontowe w byłym budynku kolegium jezuickiego w Reszlu. Z początkiem roku szkolnego ma tam powstać Środowiskowy Dom Samopomocy. Koordynatorem działań jest Europejskie Centrum Wsparcia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV