DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro

Rewelacyjny występ kajakarzy OKSW Olsztyn na Mistrzostwach Polski

11 medali zdobyli kajakarze z Warmii i Mazur na Mistrzostwach Polski seniorów i młodzików, które odbyły się w miniony weekend w Poznaniu.

Cztery złote krążki przywieźli zawodnicy z OKSW Olsztyn. Trener sekcji Andrzej Kamiński przyznaje – wyniki są rewelacyjne

00:00 / 00:00

Nasi medaliści Mistrzostw Świata byli faworytami – Mateusz Kamiński i Tomasz Barniak nie zawiedli. Wygrali na każdym dystansie 200, 500 i 1000 metrów. Czwarty złoty medal dołożyła nasza najmłodsza zawodniczka – Alicja Drzewicka. Zawsze o medale biją się najlepsi i na każdym dystansie była walka do ostatnich metrów. Doświadczenie Mateusza i Tomka jednak zaprocentowało

przyznał Andrzej Kamiński

Pozostałe medale w kategorii senior zdobyły panie. W kanadyjkach c-2 na 500 metrów Dorota i Katarzyna Kozakiewicz z Koszałek Opałek Węgorzewo wywalczyły srebro, a dodatkowo Dorota Kozakiewicz indywidualnie brąz w c-1 na 200 metrów. Srebrny krążek przywiozła także kajakarka KSC Olsztyn Martyna Lisiecka w k-1 na 1000 metrów. Pozostałe medale zdobyli  młodzicy.

Autor/redakcja: K. Piasecka

Więcej w Andrzej Kamiński, Mateusz Kamiński
Olsztyński kanadyjkarz tuż za podium podczas Mistrzostw Świata w czeskich Racicach

Za nami kolejny dzień startów kanadyjkarzy z Olsztyna na Mistrzostwach Świata w kajakarstwie w czeskich Racicach. O wyścigach olimpijczyka Mateusza Kamińskiego i Tomasza Barniaka z OKSW...