Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rewitalizacja dworca jest potrzebna

Na zdjęciu od lewej: Janusz Niedźwiecki (TR), Dariusz Rudnik (PiS), Mirosław Sochacki (prowadzący), Elżbieta Wirska (SP), Krzysztof Kacprzycki (SLD), Mateusz Starus (PSL) i Janusz Cichoń (PO). Fot. Ł. Węglewski

O tym czy nowa galeria handlowa na dworcach PKS i PKP w Olsztynie będzie ostatnią w mieście, o przeciwnikach pozyskiwania gazu z łupków oraz samorekonstrukcji rządu rozmawiali goście audycji publicystycznej My, Wy, Oni.

W studiu Radia Olsztyn spotkali się: wiceminister finansów Janusz Cichoń – Platforma Obywatelska, Dariusz Rudnik – Prawo i Sprawiedliwość, Mateusz Starus – Polskie Stronnictwo Ludowe, Krzysztof Kacprzycki – Sojusz Lewicy Demokratycznej, Elżbieta Wirska – Solidarna Polska, Janusz Niedźwiecki – Twój Ruch. Gospodarzem audycji był Mirosław Sochacki.  (bsc)

Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

My Wy Oni

 


 

Nowy dworzec w zamian za galerię handlową. Olsztyńscy radni stworzyli taką możliwość, zatwierdzając plan zagospodarowania terenów wokół dworca głównego w stolicy Warmii i Mazur. Szansa na nowy obiekt pojawiła się wraz z propozycją firmy Retail Provider, która w miejscu obecnego dworca chce wybudować Zintegrowane Centrum Komunikacyjne składające się z dworców PKP i PKS oraz galerii handlowej.

Janusz Niedźwiecki (TR). Fot. Ł. Węglewski

Janusz Niedźwiecki z Twojego Ruchu stwierdził, że wszystkich powinna zastanawiać opieszałość w doprowadzeniu do remontu dworca PKP i PKS. Jak mówi, olsztyński dworzec przez lata był zaniedbany i teraz jest w opłakanym stanie:

Janusz Niedźwiecki

Mateusz Starus (PSL). Fot. Ł. Węglewski

Warto byłoby najpierw przeprowadzić badania konsumenckie i sprawdzić czy Olsztynowi potrzebna jest kolejna galeria handlowa – przekonywał Mateusz Starus z Polskiego Stronnictwa Ludowego:

Mateusz Starus

Krzysztof Kacprzycki (SLD). Fot. Ł. Węglewski

Nie ma możliwości wybudowania jedynie galerii handlowej, trzeba zagospodarować cały teren wokół dworca PKS i PKP – podkreśla radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej Krzysztof Kacprzycki:

Krzysztof Kacprzycki

 

Dariusz Rudnik (PiS). Fot. Ł. Węglewski

Zintegrowane Centrum Komunikacyjne to tylko piękna nazwa, a dla inwestora najbardziej potrzebna jest część handlowa. Dość sceptycznie podeszliśmy do przygotowanej przez miasto koncepcji – twierdzi Dariusz Rudnik Prawa i Sprawiedliwości:

Dariusz Rudnik

 

Janusz Cichoń (PO). Fot. Ł. Węglewski

Zdaniem Janusza Cichonia z Platformy Obywatelskiej, z jednej strony rewitalizacja tego miejsca to dobry pomysł, z drugiej to sformułowanie swojego rodzaju zachęty dla odwiedzających Olsztyn. Myślę tu o małym ruchu granicznym, być może połączenia z Kaliningradem – dodał wiceminister Cichoń.

Janusza Cichonia

Elżbieta Wirska (SP). Fot. Ł. Węglewski

 

Mówiąc o rewitalizacji olsztyńskiego dworca Elżbieta Wirska z Solidarnej Polski podała przykłady innych miast. Jak mówiła kompleksowe rozwiązanie sprawdziło się w Katowicach czy Krakowie. Mniej zadowoleni z połączenia dworca z galerią są mieszkańcy Poznania:

Elżbieta Wirska


 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dworzec
Zielone światło dla nowej galerii handlowej w Olsztynie

Olsztyńscy radni zapalili czerwone światło dla galerii przy ul. Kasprzaka i zielone dla nowej galerii handlowej przy dworcach PKP i PKS. Po prześledzeniu 65 uwag dotyczących...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV