Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rewolucja na rynku używanych samochodów. W Internecie sprawdzisz nawet stan licznika przed liftingiem

Fot. fotolia.com

Jak kupić auto z zagranicy i się na tym nie przejechać? Pomoże w tym nowa usługa, która pojawiła się na stronie historiapojazdu.gov.pl. Możemy tam sprawdzić przeszłość interesującego nas auta.

Wcześniej można było sprawdzić auto sprowadzone z zagranicy i zarejestrowane już w Polsce. Od tego tygodnia ministerstwo rozszerzyło usługę, a to cieszy kupujących, którzy nieufnie przyglądali się sprowadzanym autom.

Na stronie historiapojazdu.gov.pl. można sprawdzić czy samochód pochodzi z kradzieży, czy jest powypadkowy, jaki jest rzeczywisty stan licznika, a nawet czy jeździł jako taksówka.

Tak zweryfikujemy auta z Francji, Belgii, Holandii, Włoch, Szwecji, a także z USA i Kanady. Konieczna jest znajomość numeru rejestracyjnego, numeru VIN oraz daty pierwszej rejestracji interesującego nas pojazdu. Trzeba się też zalogować za pomocą profilu zaufanego.

Autorka: A.Skrago

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w auto, handel, historiapojazdu.gov.pl, przebieg
Więzienie
Dwaj podejrzani o handlowanie dopalaczami pozostaną w areszcie

Olsztyński Sąd Okręgowy utrzymał w mocy postanowienie  o tymczasowym areszcie dla obu  podejrzanych o handel dopalaczami. Prokuratura  wszczęła śledztwo, gdy  15 listopada policja przeszukała sklep przy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV