Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Rewolucja zwierząt” wraca na deski Teatru Jaracza

Spektakl „Rewolucja zwierząt”. Fot. Teatr im. Stefana Jaracza

Na deski teatru im Stefana Jaracza wraca na chwilę, a już niedługo, bo w maju na trochę dłużej spektakl w reżyserii  Giovanny Castellanos na podstawie sztuki Radosława Paczocha „Rewolucja zwierząt”. Jest to kontynuacja „Folwarku zwierzęcego” George’a Orwella.

„Rewolucja zwierząt” to przede wszystkim uniwersalna opowieść o władzy.  Świadomie prowokuje i przerysowuje tendencje, by skłonić do myślenia. Spektakl jest też rodzajem terapii – mówi reżyser:

Ludzie wychodzą wzruszeni, płaczą. Dla mnie to jest nieprawdopodobna siła. Czuję wtedy, że cele teatru zostały spełnione, że było te spotkanie, że coś się wydarzyło. Nigdy po żadnym spektaklu nie dostałem tylu wiadomości na Facebook’u. Napisało do mnie wiele osób, o różnych poglądach. Wiele z nich nie znam.  To nie jest tak, że opowiadamy się po jednej stronie, staramy się nabierać dystansu.

Posłuchaj rozmowy

 

(A.Kulik/A.Podbielska)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w spektakl, Teatr Jaracza, Giovanny Castellanos
Rozpoczynają się 25. Olsztyńskie Spotkania Teatralne

Spektaklem Na czworakach Tadeusza Różewicza w reżyserii Jerzego Stuhra rozpoczną się 25. Olsztyńskie Spotkania Teatralne. Przez tydzień będzie można zobaczyć jedne z najlepszych przedstawień, które powstały...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV