Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ring polityczny – o MRG, katastrofie smoleńskiej i uchodźcach

W studiu gościli – od lewej: Katarzyna Królak (Nowoczesna), Dariusz Rudnik (Prawo i Sprawiedliwość), Mirosław Sochacki (prowadzący), Anna Wasilewska (Platforma Obywatelska) i Henryk Falkowski (Kukiz’15). Fot. Łukasz Węglewski

Gorące tematy, bieżące sprawy, kwestie, którymi żyje i emocjonuje się Polska w dyskusjach i komentarzach polityków z Warmii i Mazur – na antenie Polskiego Radia Olsztyn zadebiutowała audycja Ring polityczny.

Gośćmi Mirosława Sochackiego byli przedstawiciele partii i ugrupowań politycznych, mających kluby parlamentarne, którzy rozmawiali na następujące tematy:

1) Przywrócenie Małego Ruchu Granicznego pomiędzy Polską a Rosją
2) Nowe fakty w sprawie katastrofy smoleńskiej
3) Międzynarodowe ustalenia w sprawie uchodźców

W dyskusji udział wzięli:
Dariusz Rudnik (Prawo i Sprawiedliwość)
Anna Wasilewska (Platforma Obywatelska)
Henryk Falkowski (Kukiz 15)
Katarzyna Królak (Nowoczesna)

……………………………….

Posłuchaj audycji Ring polityczny

00:00 / 00:00

……………………………….

Wypowiedzi dotyczące małego ruchu granicznego

Anna Wasilewska – posłanka PO. Fot. Łukasz Węglewski

Mały ruch graniczy wbrew wczorajszym informacjom nie zostanie przywrócony w najbliższym czasie – takie stanowisko zajmuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Powodem są względy bezpieczeństwa – ale to trudno zrozumieć mieszkańcom przygranicznych miejscowości – podkreśliła Anna Wasilewska, posłanka PO.

00:00 / 00:00

Z tą argumentacją nie zgadza się Dariusz Rudnik z PiS, który podkreślił, że to rozwiązanie przynosi tylko straty budżetowi państwa:

00:00 / 00:00

Henryk Falkowski (Kukiz’15). Fot. Łukasz Węglewski

Względy bezpieczeństwa państwowego – to powód utrzymywania przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych zamknięcia Małego Ruchu Granicznego z Rosją – zauważył z kolei Henryk Falkowski z Kukiz15 i podkreślił, że nie należy się dziwić takiemu posunięciu rządu po ostatnim szczycie NATO.

00:00 / 00:00

Zdaniem Katarzyny Królak z Nowczesnej.pl – zabrakło informacji do kiedy Mały Ruch zostanie wstrzymany, a to ma wpływ na gospodarkę.

00:00 / 00:00

……………………………….

Komentarze w sprawie katastrofy smoleńskiej

Dariusz Rudnik (PiS). Fot. Łukasz Węglewski

Dariusz Rudnik z PiS wiąże z pracami podkomisji Antoniego Macierewicza duże nadzieje.

00:00 / 00:00

Podkomisja ds wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej nie wnosi nic nowego – uważa Anna Wasilewska z Platformy Obywatelskiej.

00:00 / 00:00

Katarzyna Królak (Nowoczesna). Fot. Łukasz Węglewski

Innego zdania jest Henryk Falkowski z Kukiz 15, który uważa, że dzięki pracom podkomisji Antoniego Macierewicza, dowiedział się nowych rzeczy o katastrofie.

00:00 / 00:00

Zdaniem Katarzyny Królak z Nowczesnej, błąd podczas dotychczasowego wyjaśniania katastrofy smoleńskiej został popełniony już na samym początku.

00:00 / 00:00

……………………………….
(ltek/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, ks. Henryk Błaszczyk, Mirosław Sochacki, Dariusz Rudnik, Anna Wasilewska
Andrzej Kobylarz: JOW-y mamy w sercu

- Udało się pomóc w załatwieniu paru bardzo prozaicznych spraw, jak doprowadzenie wody do budynku czterorodzinnego czy kanalizacji. Skupiliśmy się na spotkaniach z ludźmi. Przeprowadziliśmy dużo...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV