Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ring polityczny – o przekopie Mierzei Wiślanej, ograniczeniach dla funkcjonariuszy MO i lotnisku w Szymanach

Goście audycji Ring polityczny – od lewej: Dariusz Rudnik (PiS), Krzysztof Kaszubski (prowadzący), Jarosław Słoma (PO), Izabela Smolińska-Letza (Nowoczesna) i Konrad Kazaniecki (PSL) – 15 października 2016 r. Fot. Łukasz Węglewski

Politycy z Warmii i Mazur komentują gorące wydarzenia i sprawy, którymi emocjonuje się cała Polska i region. W każdą sobotę o godzinie 9.05 na antenie Polskiego Radia Olsztyn zapraszamy do wysłuchania audycji pt. Ring polityczny.

Gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego byli przedstawiciele partii i ugrupowań politycznych, mających kluby parlamentarne. W studiu spotkali się:

  • Dariusz Rudnik (Prawo i Sprawiedliwość)
  • Jarosław Słoma (Platforma Obywatelska)
  • Konrad Kazaniecki (Polskie Stronnictwo Ludowe)
  • Izabela Smolińska-Letza (Nowoczesna)

Poruszono następujące tematy:

  • Przekop Mierzei Wiślanej. W Elblągu odbyła się konferencja poświęcona budowie kanału i prezentacji inwestycji, która połączy Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym. Uczestniczył w niej minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.
  • Byli funkcjonariusze Milicji Obywatelskiej. Na podstawie decyzji ministra spraw wewnętrznych i administracji – mają przestać pełnić obowiązku kierownicze w Policji – poinformował wiceminister Jarosław Zieliński podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.
  • Lotnisko w Szymanach funkcjonuje od 10 miesięcy. Aktualnie uzyskało nowe połączenie zagraniczne – do Oslo, ale straciło loty krajowe – do Krakowa i Wrocławia. Od początku funkcjonowania w porcie odprawiono 30 tysięcy pasażerów.

Posłuchaj całej audycji Ring polityczny

00:00 / 00:00

……………………………………….

Jednym z tematów debaty było lotnisko w Szymanach

Jarosław Słoma (PO)

Były marszałek regionu Jarosław Słoma z Platformy Obywatelskiej, za którego czasów postało lotnisko, wyraził satysfakcję, że w ciągu 8 lat rządów, udało się je stworzyć.

00:00 / 00:00

Izabela Smolińska-Letza (Nowoczesna)

Zdaniem Izabeli Smolińskiej-Letzy z Nowoczesnej, inna lokalizacja lotniska zwiększyłaby jego funkcjonalność.

00:00 / 00:00

Konrad Kazanicki (PSL)

Te zarzuty odpierał Konrad Kazaniecki z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

00:00 / 00:00

Dariusz Rudnik (PiS)

Lokalizacji lotniska w Szymanach bronił też Dariusz Rudnik z Prawa i Sprawiedliwości.

00:00 / 00:00

……………………………………….

(łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lotnisko, polityka, Szymany, debata, przekop, Mierzeja Wiślana, Krzysztof Kaszubski, Jarosław Słoma, Dariusz Rudnik, Izabela Smolińska-Letza, Ring polityczny
Leonard Krasulski: budowa kanału przez Mierzeję Wiślaną to realizacja tematu mojego życia

- Poza działalnością w Sejmie, jestem założycielem Porozumienia Centrum oraz Prawa i Sprawiedliwości. Poprzez te organy działaliśmy już na rzecz Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Pomysł...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV