Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Robert Torenc: granica to żywy organizm

Na polsko-rosyjskich przejściach granicznych wprowadzono mniej restrykcyjne odprawy osób przejeżdżających przez granicę do 10 razy w miesiącu – potwierdził w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Robert Torenc, dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Izby Celnej w Olsztynie.

Robert Torenc zapewnił, że służby celne działają zgodnie z prawem, mimo iż premier zarzucił celnikom „przesadnie restrykcyjne postępowanie”. Szef Izby Celnej w Olsztynie zapewnił, że celnicy działają zgodnie z prawem, a sposoby i metody kontroli dostosowują do aktualnej sytuacji na granicy i występujących zagrożeń.

Robert Torenc potwierdził, że po złagodzeniu kontroli, ruch na granicy wzrósł, ale celnicy są przygotowano do obsługi dużego ruchu granicznego, co udowodnili podczas EURO 2012.

Nadal jednak szczegółowo kontrolowane są osoby przekraczające granicę częściej niż 10 razy miesięcznie. Jednocześnie celnicy szukają miejsc, w których rozlewane jest paliwo z Rosji, a potem odsprzedawane. Tylko w tym roku udało się zlikwidować 5 dużych rozlewni paliwa. W jednej z nich przechowywano aż 4 tony paliwa. (karp/bsc)

Posłuchaj rozmowy Mirosława Sochackiego z Robertem Torencem

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w paliwo, Rosja, Izba Celna
Elblążanie wpłynęli na premiera

To interwencja przedsiębiorców z regionu elbląskiego spowodowała, że premier Donald Tusk przywrócił poprzednie zasady korzystania z małego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim - poinformowała podczas konferencji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV