Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Robert Torenc nie jest już szefem Izby Celnej w Olsztynie

Dyrektor Izby Celnej w Olsztynie Robert Torenc. Fot. RO

Robert Torenc został przesunięty na stanowisko zastępcy Departamentu Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier w Ministerstwie Finansów.

Decyzję taką podjął szef Służby Celnej Jacek Kapica. Pracę na nowym stanowisku Torenc ma rozpocząć od najbliższego poniedziałku.

Teraz obowiązki dyrektora Izby Celnej w Olsztynie pełnić będzie młodszy inspektor Dariusz Postek, dotychczasowy zastępca Roberta Torenca do spraw kontroli – wyjaśnił rzecznik olsztyńskiej Izby Celnej Ryszard Chudy.

00:00 / 00:00

Izba Celna w Olsztynie. Fot. RO

Odwołania Roberta Torenca ze stanowiska dyrektora Izby Celnej w Olsztynie, już od dłuższego czasu, domagał się Związek Zawodowy Celnicy.pl. Związkowcy argumentowali to między innymi mobbingiem rzekomo stosowanym w oddziale, działaniami sprzecznymi z zasadą gospodarności finansowej, czy brakiem należytego zabezpieczenia przed przemytem granicy z Obwodem Kaliningradzkim.

Jednak według Ministerstwa Finansów, olsztyński oddział działa poprawnie i uchybień nie stwierdzono.

(imal/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w celnicy, Izba Celna, Robert Torenc, celnicy.pl, Dariusz Prostek
Oprócz paliwa w Rosji kupujemy worki z węglem

Mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego, którzy w ramach małego ruchu granicznego jeżdżą do Rosji po paliwo coraz częściej przywożą też węgiel. Węgiel kupują na stacjach benzynowych w 25-kilogramowych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV