Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rodzice i przyjaciele wiejskiej podstawówki w Błudowie nie godzą się na likwidację szkoły


Burmistrz Młynar w powiecie elbląskim dzięki likwidacji szkoły podstawowej w Błudowie chce obniżyć koszty oświaty. Uczniowie mieliby zostać przeniesieni do szkoły w mieście.

Nasza szkoła jest ważnym miejscem we wsi, daje naszym dzieciom poczucie bezpieczeństwa – tłumaczą w pismach rodzice. Rodzice mają wsparcie wśród byłych nauczycieli.

Ci, którzy walczą o szkołę byli moimi uczniami tłumaczy Tamara Ostaszewska-Pluta, która działa z Radą Rodziców.

Burmistrz Młynar Renata Bednarczyk wyjaśnia, że w tej sprawie trwają konsultacje społeczne. Chodzi o zmniejszającą się liczbę dzieci przy stałych kosztach utrzymania placówek. Rozmowy trwają, ale burmistrz stoi na stanowisku, że szkoła w Młynarach jest bardziej komfortowa i ma salę sportową, której brak w Błudowie.

Rodzice spotkali się już w tej sprawie z warmińsko-mazurskim kuratorem oświaty, planują debatę z miejscowymi radnymi. Zapowiadają też podjęcie innych działań. Na razie nie zapadła oficjalna decyzja w sprawie likwidacji placówki.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, szkoła, Młynary
Z powodu upałów dyrektorzy szkół skracają lekcje. Krócej pracują także urzędnicy starostwa w Olsztynie i niektórych urzędów

Z powodu uciążliwych upałów dyrektorzy szkół na Warmii i Mazurach skracają lekcje. Krócej pracują także sądy, urzędnicy starostwa powiatowego w Olsztynie oraz urzędów wojewódzkiego i marszałkowskiego....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV