Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest szansa na utrzymanie szkoły w Nowej Wsi

Mieszkańcy Nowej Wsi nie godzą się na likwidację szkoły. Fot. A. Skrago

Walka o szkołę w Nowej Wsi koło Purdy trwa od lat. Fot. A. Skrago

Mieszkańcy Nowej Wsi w gminie Purda, którzy walczą o utrzymanie swojej szkoły muszą zdecydować, czy sami poprowadzą placówkę.

Rodzice wczoraj nie oddali kluczy od szkoły, po które przyjechał przedstawiciel gminy. Dziś spotkali się z wójtem Jerzym Laskowskim. Ten dał zielone światło lokalnemu stowarzyszeniu do przejęcia placówki, którą od lat chce zlikwidować:

00:00 / 00:00

Mieszkańcy od wtorku 27 sierpnia pilnują szkoły i zapowiadają, że nie pozwolą na jej zamknięcie:

00:00 / 00:00

Rodzice i stowarzyszenie Nasza Wieś – Nasz Dom mają wieczorem zdecydować, czy od przyszłego tygodnia poprowadzą szkołę. (Skra/as)
—————————————————————————————————————————————————————————–

W Nowej Wsi koło Purdy rodzice protestują przeciwko zamknięciu szkoły. Od lat walczą o jej utrzymanie z Radą Gminy i przed sądem. Kilkadziesiąt osób zebrało się pod szkołą, aby walczyć o jej utrzymanie.

Rodzice są rozgoryczeni, że na tydzień przed rozpoczęciem roku szkolnego zastępca wójta przyjechał do szkoły, żeby zabrać dyrektorce placówki klucze. Dlatego mieszkańcy zapowiedzieli okupację szkoły i kluczy nie oddali.

Walka o tę szkołę trwa od lat. W zeszłym roku Sąd Administracyjny w Olsztynie uchylił uchwałę gminy zamykającą placówkę. Miesiąc temu rodzice znów złożyli sprawę do sądu. Szkołę miało prowadzić Stowarzyszenie Katolickie, ale nie udało mu się porozumieć z wójtem, o czym rodzice dowiedzieli się niedawno i do dziś część z nich nie wie do jakiej szkoły pójdą od poniedziałku ich dzieci. (skr/bsc)

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago:

00:00 / 00:00

Mieszkańcy Nowej Wsi nie chcą likwidacji szkoły. Fot. A. Skrago

Rodzice nie godzą się na zamknięcie szkoły. Fot. A. Skrago

Walka o szkołę w Nowej Wsi koło Purdy trwa od lat. Fot. A. Skrago

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła
Ponad 300 nauczycieli w regionie może stracić pracę

Ilu nauczycieli straci pracę i czy mogą liczyć na pomoc w przekwalifikowaniu się lub znalezienie zatrudnienia w innych szkołach - to sprawy, o których dyrektorzy szkół...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV