Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rodziny wielodzietne chcą mieszkać w gminie Kurzętnik

Kurzętnik, fot. Sławomir Ostrowski

Kurzętnik. Fot. Sławomir Ostrowski

Kilkanaście rodzin z całego kraju, korzystających z programu Rodzina 500 plus, kupiło w gminie Kurzętnik działki budowlane za pół ceny.

W zakończonym we wtorek (30 sierpnia) przetargu sprzedano 12 z 33 wystawionych działek budowlanych. Przeznaczone pod zabudowę jednorodzinną uzbrojone działki, w miejscowości Tereszewo, gmina oferowała po 32 zł za metr kwadratowy. Dzięki bonifikacie, rodzina wielodzietna mogła je kupić po 16 złotych.

O takich ulgach zdecydowała jeszcze w czerwcu rada gminy, kiedy podjęła uchwałę o wsparciu budownictwa mieszkaniowego. Samorząd postawił warunki: kupujący musiał mieć decyzję o przyznaniu świadczenia z programu 500 plus i zobowiązać się, że nabytej ziemi nie odsprzeda przez 10 lat. Może ją natomiast przekazać w tym czasie swoim dzieciom. Jedna rodzina mogła kupić z bonifikatą tyle działek, na ile dzieci otrzymuje świadczenia.

Zainteresowanie ofertą jest bardzo duże, dlatego wójt Kurzętnika Wojciech Dereszewski zapowiada, że pod koniec września ogłoszony będzie kolejny przetarg, który zostanie rozstrzygnięty w październiku. Zdaniem wójta, taka sprzedaż działek opłaca się także gminie, bo nowi mieszkańcy będą płacić podatek dochodowy.

 

(pap/kan/bsc) 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w działka, Ziemia, rodziny, działki, Kurzętni, rozina, wielodzietna
Rolniku! Został Ci tylko jeden dzień na złożenie oświadczenia!

Ważna informacja dla rolników, którzy dzierżawią państwowe grunty rolne. Został tylko jeden dzień na złożenie specjalnego oświadczenia. Warto się pośpieszyć bo stawką są dopłaty bezpośrednie i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV