Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Rojst”- intrygujący serial kryminalny przeniesie nas do PRL

Kadr z serialu Rojst

Teaser serialu „Rojst”, dostępny już na YouTube, przenosi nas w klimat lat 80.  Kim jest kobieta, o której mówi Andrzej Seweryn, serialowy Witold Wanycz? Co odkryje młody redaktor Piotr Zarzycki grany przez Dawida Ogrodnika? Przekonasz się już wkrótce! Premiera serialu Rojst w reżyserii Jana Holoubka już 19 sierpnia, tylko na Showmax.

W serialu „Rojst”, obok duetu – Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik, zagrają również Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska, Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Jacek Beler, Wojciech Machnicki oraz Piotr Fronczewski. Reżyserem i współautorem scenariusza, napisanego razem z Kasprem Bajonem jest Jan Holoubek, operatorem Bartek Kaczmarek.

Lata 80. w Polsce – sam środek ponurego krajobrazu pomiędzy stanem wojennym a Okrągłym Stołem. W niedużym, zapomnianym mieście gdzieś na południowym zachodzie Polski, dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza. W tym samym czasie samobójstwo popełnia również para nastolatków. W miejscowej gazecie o morderstwie ma napisać Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor: Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego. Rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo. Czym bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowy rojst – bagno, z którego trudno się wydostać.

Za produkcję serialu odpowiada Studio Filmowe Kadr („Jesteś Bogiem”, „Rewers”, „Sala samobójców”). Producentem z ramienia Studia Filmowego Kadr jest Dariusz Sidor. Producentem ze strony Showmax – Jurek Dzięgielewski, producentem kreatywnym – Krzysztof Rak. Za scenografię odpowiada Marek Warszewski, za muzykę – Jan Komar, kostiumy Weronika Orlińska. Zdjęcia odbywały się na Śląsku i w Warszawie.

 

Ł.A/Showmax

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w serial, Showmax
To będzie prawdziwy hit! „Ostre przedmioty” niebawem na HBO

Amy Adams występuje w głównej roli dziennikarki powracającej po latach do swojej rodzinnej miejscowości, aby zebrać materiały do reportażu o zaginięciu dwóch dziewczynek. Premiera nowego miniserialu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV