Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rok temu śmiertelnie potrącił dwie nastolatki. Kiedy poznamy wyrok w sprawie 28-latka?

Fot. fotolia.pl

Do 2 kwietnia Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim odroczył publikację wyroku w procesie Radosława G. oskarżonego o kierowanie autem pod wpływem środków odurzających i śmiertelne potrącenie dwóch nastolatek w Łąkorzu.

Proces w tej sprawie toczył się od końca listopada ubiegłego roku. Na wniosek pełnomocnika rodzin ofiar wypadku, rozprawy odbywały się z wyłączeniem jawności.

Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim zamknął przewód sądowy i odroczył wydanie wyroku do 2 kwietnia

– poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu Tomasz Koronowski.

Przed rokiem w miejscowości Łąkorz kierujący osobowym audi na prostym odcinku drogi powiatowej potrącił dwie 15-letnie dziewczynki jeżdżące na rolkach. Pomimo podjętych przez służby ratunkowe prób reanimacji jedna z nastolatek zmarła na miejscu zdarzenia, druga w trakcie transportu do szpitala.

Po tym zdarzeniu nowomiejska prokuratura oskarżyła 28-letniego kierowcę Radosława G. o umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez niedostosowanie prędkości i techniki jazdy do warunków panujących na drodze oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających i spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Według śledczych we krwi kierowcy stwierdzono obecność substancji psychoaktywnych, m.in. amfetaminy i ecstasy. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Radosław G. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Od kwietnia ubiegłego roku przebywa w tymczasowym areszcie. Grozi mu kara do 14 lat pozbawienia wolności. Jak podawała po wypadku policja, mężczyzna był wcześniej notowany w związku z popełnieniem przestępstw przeciwko zdrowiu i mieniu.

 

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, wyrok, proces, potrącenie, Tomasz Koronowski, Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim
Będzie odwołanie od wyroku skazującego Michała G. 36-latek śmiertelnie pobił partnerkę

Prokuratura i obrona odwołały się od wyroku skazującego 36-letniego Michała G. z Elbląga na cztery lata więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci swojej partnerki.  Mężczyzna nie udzielił...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV