Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rok temu w Elblągu uruchomiono bezpłatną onkolinię. Jest jedyna w regionie

Fot. Archiwum RO

Minął już rok od uruchomienia przez Centrum Radioterapii w Elblągu bezpłatnej onkolinii.  Jest to jedyna taka specjalistyczna linia informacyjna w województwie.

Dzięki niej pacjenci i ich rodziny mogą przede wszystkim uzyskać wiedzę na temat najbliższych placówek zajmujących się leczeniem chorób nowotworowych. Pomysł na ten rodzaj udzielania szybkiej informacji się sprawdza – potwierdza Anna Kleina, rzecznik Centrum Radioterapii.

Telefon wciąż dzwoni, a informacji udzielają rejestratorki doskonale znające wszelkie procedury. Telefonów nie odbierają lekarze, nie ma też szans na diagnozę czy poradę w kwestii leczenia. To trzeba załatwić podczas osobistej wizyty. Każdy za to dowie się po kolei, jak wygląda system leczenia i ścieżka leczenia.

Co ciekawe – po informacje dzwonią ludzie z całej Polski. Onkolinia obejmuje przede wszystkim województwo warmińsko – mazurskie.

Jest  czynna codziennie od poniedziałku do piątku pod nr 800 777 333.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w choroby nowotworowe, onkolinia, linia informacyjna, Centrum Radioterapii w Elblągu
Stowarzyszenie Onkoludki po raz siódmy zagrały dla dzieci z chorobami nowotworowymi

Po raz siódmy odbył się w Ełku koncert charytatywny na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi organizowany przez stowarzyszenie Onkoludki. Jak co roku były licytacje różnych przedmiotów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV