Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rolnicy dotknięci rosyjskim embargiem zgłaszają się do ARR

Fot. Łukasz Węglewski

Rolnicy będą mogli sięgnąć po pieniądze z Unii Europejskiej na rekompensatę skutków rosyjskiego embarga na europejskie owoce i warzywa.

Wspólnota przeznaczy na to 125 milionów euro. Pod koniec tygodnia pojawią się nowe informacje w tej sprawie – poinformował minister rolnictwa, Marek Sawicki:

00:00 / 00:00

Szef resortu rolnictwa zapewnia, że Agencja Rynku Rolnego jest do tego przygotowana. Marek Sawicki jutro spotka się z organizacjami charytatywnymi, żeby omówić sposób przekazania żywności.

00:00 / 00:00

Fot. Łukasz Węglewski

Tymczasem Agencja Rynku Rolnego w Olsztynie przyjmuje już powiadomienia od producentów żywności z regionu, którzy z powodu rosyjskiego embarga nie mogą sprzedać swoich owoców i warzyw.

Produkty te mogą zostać przekazane organizacjom charytatywnym lub na biodegradację, a rolnicy otrzymają za to rekompensaty – informuje dyrektor olsztyńskiego oddziału Agencji Rynku Rolnego Andrzej Milkiewicz:

00:00 / 00:00

Rekompensaty mogą dostać producenci m.in. pomidorów, marchwi, kapusty, papryki, kalafiorów i jabłek. (iar/skra/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UE, rolnicy, warzywa, owoce, embargo, hodowcy, ARR, rosyjskie embargo
Rosjanie masowo robią zakupy na Warmii i Mazurach

W ciągu ostatniego tygodnia na Warmię i Mazury przyjechało około 12 tysięcy Rosjan więcej, niż poprzednich tygodniach - mówi Anna Hatała-Wanat z biura prasowego Izby Celnej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV