Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rolnicy mają 4 dni na składanie wniosków o dopłaty bezpośrednie

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Dobiega końca termin na składanie oświadczeń przez rolników ubiegających się o dopłaty bezpośrednie. Chodzi o tych, którzy zabiegają o te same płatności co w roku ubiegłym i nie zmienili powierzchni oraz struktury gospodarstw.

W ich wypadku oświadczenie jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o kolejne dopłaty. Na uzupełnienie tej dokumentacji pozostały 4 dni. Zastępca prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Beata Orzołek tłumaczy, że oświadczenie jest wygodniejszą formą od wnioskowania o unijne fundusze, ale dotyczyć może tylko części beneficjentów:

Oświadczenie może złożyć rolnik, który we wniosku o przyznanie płatności  w 2017 roku deklarował powierzchnię gruntów rolnych mniejszą niż 10 hektarów i ubiegał się m.in. o jednolitą płatność obszarową. Potwierdził brak zmian w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w 2017 r. i chce się ubiegać w tym roku o te same płatności.

Oświadczenia dotyczące dopłat można pobrać ze strony Agencji. Należy dostarczyć je w formie papierowej – przypomina Orzołek: – Oświadczenia należy zgłaszać do biur powiatowych na formularzu udostępnionym przez Agencję. Należy je złożyć do 14 marca.

Agencja zarejestrowała dotąd 150 tysięcy takich oświadczeń. Pozostali rolnicy będą wnioskować o dopłaty od 15 marca. W tym roku – po raz pierwszy – wyłącznie przez internet.

Autor: K. Kantor/IAR
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnictwo, rolnik, dopłaty dla rolników
Jesienią ulewne deszcze, teraz mróz. Wojewoda powołał już komisję do szacowania strat w rolnictwie

Wojewoda warmińsko-mazurski wcześniej niż zwykle powołał wojewódzką komisję do szacowania strat w rolnictwie. A specjaliści ostrzegają – niebawem zaczną spływać wnioski od rolników. Specjaliści są pewni...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV