Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Rolnicy powinni jak najszybciej zgłaszać wnioski o oszacowanie strat”. Wicewojewoda apeluje ws. suszy

Fot. Łukasz Węglewski

Padający od kilku dni deszcz nie pomógł rolnikom. W 106 gminach na Warmii i Mazurach ogłoszono stan suszy. Wegetacja jest przyspieszona, więc niedługo żniwa.

Podczas prac polowych trudno będzie szacować straty spowodowane suszą, dlatego wicewojewoda Sławomir Sadowski apeluje do rolników, by już wypełniali dokumenty:

Rolnicy powinni jak najszybciej zgłaszać wnioski. Trzeba przyspieszyć te szacunki. Obawiamy się, że żniwa mogą być przyspieszone i wtedy będą trudności z oszacowaniem. Apeluję do rolników, aby zgłaszali swoje wnioski do gmin, wtedy komisja przystąpi do szacowania strat.

00:00 / 00:00

Dziś w Olsztynie zebrała się wojewódzka komisja ds. szacowania strat i uprościła procedury wypełniania wniosków – informuje Jan Heichel z komisji:

Nie będziemy wyodrębniać żadnych powiatów, szacujemy użytki zielone i trawy na gruntach ornych w całym województwie. Przy wypełnianiu wniosków pomóc może doradca.

00:00 / 00:00

Dotąd do Urzędu Wojewódzkiego spłynęło 238 wniosków na łączną powierzchnię ponad 24 tysięcy hektarów.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w susza, zboże, żniwa, zboża, straty, Jan Heichel, wnioski
Ruszył kolejny proces komornika, który naraził na straty przedsiębiorcę z Nidzicy. O tym w audycji Śliska Sprawa

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie ruszył kolejny proces byłego komornika z Działdowa Sebastiana Sz., który miał narazić na duże straty finansowe przedsiębiorcę z Nidzicy. Kilka lat...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV