Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rolnicy składają wnioski, a komisje liczą straty. Poszkodowani przez suszę dostali dodatkowy czas na ubieganie się o wsparcie z budżetu

Fot. pixabay

Resort rolnictwa ponownie wydłużył okres, w którym poszkodowani przez suszę mogą składać wnioski o wsparcie z budżetu.

Dokumenty można składać do 29 listopada. Przyjmują je oddziały terenowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski poinformował, że nie wszyscy rolnicy zakończyli współpracę z komisjami szacującymi skalę strat w ich gospodarstwach. Wojewodowie nie mają także pełnych protokołów z gmin dotyczących wielkości zniszczeń na polach.

Na wsparcie dla poszkodowanych przez suszę przeznaczono około pół miliarda złotych. Minister Ardanowski nie wyklucza, że pula będzie zwiększana. Niedoborami wody były objęte w tym sezonie niemal 4 miliony hektarów upraw w ponad 215 tysiącach gospodarstw.

Na Warmii i Mazurach susza spowodowała straty w 35 gminach, na powierzchni ponad 38 tysięcy hektarów. Najbardziej poszkodowani są rolnicy w powiatach: szczycieńskim i nidzickim. Z tych rejonów wpłynęło łącznie ponad tysiąc wniosków o oszacowanie strat z powodu suszy.

 

Redakcja: K.Kantor/B.Świerkowska-Chromy za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnictwo
Prawie 84 miliony złotych strat w uprawach rolnych. Komisje dostarczyły już wszystkie protokoły

Największe straty to te z powodu suszy, ale sytuacja jest dużo lepsza, niż przed rokiem. Do wojewody warmińsko-mazurskiego spłynęły wszystkie protokoły z komisji szacujących straty w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV