Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
IMIENINY: Marii, Napoleona, Stelii
EUR: 4.3001 CHF: 3.8027
USD: 3.7768 GBP: 4.8232
Logowanie
 

Rose Namajunas rywalką Joanny Jędrzejczyk w szóstej obronie tytułu UFC

Joanna Jędrzejczyk. Fot. Facebook/Joanna Jędrzejczyk

W szóstej obronie tytułu mistrzowskiego UFC Polka Joanna Jędrzejczyk zmierzy się z Rose Namajunas. Wczoraj informację tę potwierdziła organizacja UFC. Panie skrzyżują rękawice 4 listopada w Nowym Jorku.

Dla Joanny Jędrzejczyk (14-0) będzie to już szósta obrona tytułu mistrzowskiego. W poprzednich odprawiała kolejno Jessicę Penne, Valerie Letourneau, Claudię Gadelhę, Karolinę Kowalkiewicz oraz Jessicę Andrade. Polka po raz dziewiąty zaprezentuje się walcząc w strukturach największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie.

Jędrzejczyk w UFC zadebiutowała w lipcu 2014 roku. Zaledwie dwa starcia wystarczyły, aby zawodniczka z Olsztyna otrzymała szansę walki o pas. Tytuł kategorii słomkowej Jędrzejczyk zdobyła, nokautując Carlę Esparzę w marcu 2015 roku.

Rose Namajunas (6-3) do oktagonu wejdzie po raz siódmy. W debiucie Amerykanka przegrała duszeniem zza pleców z Carlą Esparzą, jednak w trzech kolejnych starciach zwyciężała. W lipcu 2016 roku „Thug” niejednogłośną decyzją sędziów po trzech rundach przegrała z Karoliną Kowalkiewicz, jednak już kilka miesięcy później 25-latka powróciła, aby w drugiej rundzie poddać duszeniem Michelle Waterson.

Starcie Jędrzejczyk z Namajunas będzie trzecim pojedynkiem o pas podczas gali UFC 217. Oprócz tej walki zobaczymy także starcia o tytuły w dywizji koguciej i średniej.

Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w walka, Joanna Jędrzejczyk, UFC
Mistrzyni świata MMA, olsztynianka Joanna Jędrzejczyk planuje stoczyć jeszcze jedną walkę w tym roku

Olsztynianka skupia się jednak nie tylko na treningach, ale otwiera także fundację. Fundacja Joanny Jędrzejczyk ma pomóc utalentowanym dzieciom na początku ich kariery i poprowadziła treningi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV