Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rosja rozpoczęła testy rakiet na Morzu Bałtyckim

Ćwiczenia sił rosyjskich na Bałtyku

„Wszystkie ćwiczenia strony przeciwnej na Bałtyku są pod kontrolą Polskich Sił Zbrojnych” – tymi słowami generał Leszek Surawski, Szef Sztabu Generalnego odniósł się do aktualnych rosyjskich działań.

Mówił o tym podczas spotkania z dowódcą wojsk NATO w Europie Curtisem Scaparrottim w jednostce w Bemowie Piskim na Mazurach. Przypomnijmy, cztery rosyjskie statki mają pływać po morzu do szóstego kwietnia.

– Wiemy, co ćwiczą Rosjanie – zapewnił generał Surawski. – Cały czas im się przyglądamy.

Rosjanie poprosili o zamknięcie trzech stref wód międzynarodowych na Bałtyku. Chodzi o wody, nad którymi nadzór mają Łotysze, Polacy i Szwedzi.

Rosja rozpoczęła testy rakiet na Morzu Bałtyckim. – Tego typu testy odbywają się po raz pierwszy w historii tak blisko granic Łotwy – mówił rano premier Łotwy Maris Kuczinskis. – To demonstracja siły.

Z tego powodu Łotwa została zmuszona do zamknięcia części przestrzeni powietrznej, przez którą przelatują cywilne samoloty.

 

Posłuchaj relacji Kamila Zalewskiego z IAR

00:00 / 00:00

 

Autor: M.Lewiński
Redakcja: A.Socha

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rosja, Bałtyk, surawski, nato
Dowódca sił NATO w Europie generał Curtis Scaparrotti u żołnierzy NATO w Bemowie Piskim. ZDJĘCIA

Od Szczecina generał Curtis Scaparrotti rozpoczął podróż do Polski, Estonii, na Litwę i Łotwę. Wszędzie tam odwiedzi wielonarodowe batalionowe grupy bojowe, stacjonujące w ramach tzw. wzmocnionej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV