Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rosjanie zatrzymani za nieopłacone grzywny. Rekordzista był dłużny prawie 19 tysięcy złotych

Fot. W-MOSG

Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali pięciu obywateli Rosji poszukiwanych przez polskie sądy za nieopłacone grzywny. Rekordzista miał do uregulowania 18 tysięcy 600 złotych.

Mieszkańca Obwodu Kaliningradzkiego zatrzymano na polsko-rosyjskim przejściu granicznym w Gołdapi. Podczas weryfikacji dokumentów strażnicy graniczni ustalili, że 30-latka poszukuje Sąd Rejonowy w Bartoszycach. Okazało się, że Rosjanin został ukarany grzywną ponad 18,5 tysiąca złotych za przemyt papierosów. Mężczyzna, by uniknąć odpowiedzialności, zmienił nazwisko. Podstęp się nie udał i Rosjanin trafił do aresztu, gdzie spędzi 130 dni.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi przerwali podróż również 54-letniemu obywatelowi Rosji.  On także trafił do aresztu, bo  nie opłacił zasądzonej grzywny.

Z tego powodu trzech kolejnych poszukiwanych cudzoziemców zatrzymano na polsko-rosyjskim przejściu granicznym w Bezledach. Tamci jednak, po uregulowaniu zaległości, ruszyli w dalszą podróż.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w areszt, straż graniczna, Rosjanie, dług
Policja zlikwidowała uprawę konopi indyjskich

Kryminalni z Elbląga zatrzymali w Pasłęku 43-letniego mężczyznę. W jego mieszkaniu i piwnicy znaleźli 3 kilogramy marihuany i ponad 50 krzewów konopi indyjskich. Mężczyzna odpowie za...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV