Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rosjanin oskarżony o zabicie „Orzełka” usłyszy wyrok 5 marca

Proces Rosjanina Jurija F., który jest oskarżony o zabicie 15 lat temu domniemanego szefa olsztyńskiej mafii, fot. A. Minkowska

Wbrew zapowiedziom Sąd Okręgowy w Olsztynie nie wydał wyroku w proces Rosjanina Jurija F., oskarżonego o zabicie – 15 lat temu – domniemanego szefa olsztyńskiej mafii.

Prokurator chce dla Jurija F. kary dożywocia. W sądzie przedstawiono mowy końcowe stron, a ogłoszenie wyroku odroczono do 5 marca.

W sierpniu 1999 roku, Jurij F. miał podłożyć 1,5-kilogramową bombę w koszu na śmieci przed blokiem na olsztyńskim Zatorzu, w którym mieszkał Andrzej R. znany pod pseudonimem „Orzełek”. Jednak po nieudanej detonacji Rosjanin miał zastrzelić Andrzeja R. z broni maszynowej.

Zdaniem prokuratora Zbigniewa Czerwińskiego z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie są na to jednoznaczne dowody:

00:00 / 00:00

Jeden z dwóch obrońców oskarżonego Rosjanina Ryszard Afeltowicz uważa, że zebrane dowody są niewystarczające, aby uznać Jurija F. za winnego:

00:00 / 00:00

Pierwszy proces w tej sprawie odbył się 12 lat temu. Po uniewinnieniu Rosjanin ukrywał się i dopiero wiosną 2013 roku, po latach poszukiwań, został zatrzymany na Litwie.

Jurij F. już od lat 80-tych był znany rosyjskiej milicji jako szef grupy przestępczej zajmującej się między innymi zabójstwami, wymuszeniem haraczy i porwaniami dla okupu. (ami/wchr/as)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Rosjanin, Orzełek, mafia, Jurija F.
Wyrok w sprawie olsztyńskiego Polmozbytu

Były prezes zarządu olsztyńskiego Polmozbytu Piotr L. został skazany na 3 lata pozbawienia wolności. Wyrok zapadł przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Piotr L. odpowie m.in. za...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV