Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rośnie góra odpadów. Olsztyński Zakład Komunalny nie chce wywozić nieczystości ze schronisk dla zwierząt

Fot. A.Skrago

Od ponad miesiąca odpady ze schroniska dla zwierząt w Olsztynie nie są wywożone. Schronisko nie ma umowy z żadną firmą na wywóz nieczystości.

Z końcem roku wygasła umowa na odbiór odpadów z Olsztyńskim Zakładem Komunalnym. OZK nie podpisał nowej umowy, bo odbiór odpadów ze schroniska jest nieopłacalny. Jak tłumaczył Radiu Olsztyn prezes OZK Jarosław Dzioba, zapowiadany wzrost cen sprawił, że problematyczne odpady, a takimi są właśnie te ze schroniska są zbyt dużym obciążeniem dla miejskiej spółki.

Taka sama sytuacja jest w schronisku w Tomarynach, z którą OZK z początkiem roku rozwiązał umowę. W obu schroniskach rośnie hałda śmieci, posłań i odchodów zwierząt z boksów. Żadna prywatna firma na razie nie jest zainteresowana wywożeniem odpadów.

Schronisko w Olsztynie zwróciło się do pięciu firm z propozycją podpisania umowy na wywóz nieczystości. Początkowo wszystkie odmówiły, ale po ponownych pertraktacjach, trwają jeszcze rozmowy z dwoma podmiotami.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Fot. A.Skrago

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odpady, schronisko, nieczystości, schronisko dla zwierząt, schroniska
Ponad 200 ton nielegalnych śmieci koło Elbląga. Odpady pochodziły… z Wielkiej Brytanii

220 ton składowanych pod Elblągiem nielegalnych odpadów z Wielkiej Brytanii wróci na Wyspy. Za wysyłkę powrotną zapłacą Brytyjczycy. Śmieci trafiły do Polski nielegalnie, pod pozorem przeznaczenia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV