Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rośnie liczba bankructw konsumenckich. Mieszkańcy Warmii i Mazur są zadłużeni na prawie 3 miliardy złotych

Fot. fotolia

Miesięcznie ogłaszanych jest około 600 bankructw konsumenckich – informuje Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej.

W pierwszej połowie tego roku sądy ogłosiły 3 tysiące 700 upadłości konsumenckich. Liczba bankrutujących dłużników zdecydowanie rośnie po 25. roku życia. Największe zadłużenie występuje wśród osób w wieku 46-55 lat.

Według raportu w gronie bankrutów przeważają kobiety. To zupełnie odwrotnie niż w przypadku zadłużenia osób fizycznych. W Krajowym Rejestrze Długów od lat dominują mężczyźni. Ich odsetek w KRD wynosi 63 procent. Jednak najwyraźniej problemy finansowe mężczyzn mają raczej charakter przejściowy. Na jednego bankruta przypadało ponad dwóch wierzycieli. Przeważnie są to instytucje. Co ciekawe, na liście wierzycieli znajdują się również konsumenci.

W rankingu najbardziej zadłużonych regionów nadal prowadzi Mazowsze, którego mieszkańcy mają do oddania ponad 13 miliardów 200 milionów złotych. Drugi jest Śląsk z kwotą ponad 10 miliardów 300 milionów złotych. Mieszkańcy Warmii i Mazur są zadłużeni na kwotę ponad 2 miliardów 800 milionów złotych. W porównaniu z pierwszym kwartałem tego roku, zadłużenie wzrosło o 20 milionów złotych. Kłopoty z terminową spłatą swoich zobowiązań ma prawie 126 tysięcy mieszkańców naszego regionu.

Fot. fotolia

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, kredyt, długi, kredyty, bankrut
Są pieniądze na innowacje w firmach. Nabór wniosków rusza w poniedziałek. Do podziału jest w sumie miliard 100 milionów złotych

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zorganizowało spotkanie dla przedsiębiorców z Warmii i Mazur. Rozpoczyna się nabór wniosków w kolejnej rundzie konkursu Szybka Ścieżka. W całej Polsce...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV