Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rośnie liczba spraw załatwianych zdalnie w elbląskim urzędzie miasta

Ratusz w Elblągu. Fot. M. Stankiewicz

Nawet 70 wniosków dziennie wpływa do Urzędu Miejskiego w Elblągu przez skrzynkę podawczą w holu gmachu. To więcej niż na początku wprowadzonych obostrzeń.

A to tylko jedna z kilku dopuszczalnych teraz form załatwiania ważnych spraw urzędowych. Elbląski ratusz, podobnie jak wszystkie urzędy administracji publicznej prowadzi zdalną obsługę interesantów. Wielu mieszkańców wybiera najbardziej tradycyjną formę – list przesłany pocztą lub złożony bezpośrednio w urzędzie.

Na początku do skrzyni w holu trafiało około 25 wniosków, teraz jest ich ponad 70 dziennie – wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z biura prasowego ratusza.

Urząd pracuje zdalnie, bez kontaktu osobistego z mieszkańcami. Ale są od tego wyjątki: rejestracja narodzin i zgonów oraz odbiór dowodów osobistych. W innych sprawach można dzwonić do urzędu, a najlepiej jeśli można korzystać z platform elektronicznych, które pozwalają też na wymianę dokumentów.

Nieczynna jest kasa Urzędu Miasta, wszelkie należności należy przesyłać przelewami bankowymi na podane w decyzjach konta.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
Wielometrowe kolejki przed MOPS-em w Elblągu. Ośrodek apeluje: najlepsze rozwiązanie to przelewy

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu apeluje do swoich podopiecznych o zakładanie kont bankowych, bo to najbardziej bezpieczny i szybki sposób odbierania świadczeń. MOPS od ubiegłego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV