Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rosyjskie drony nad Gołdapią

Szef MON potwierdza – nad Polską co jakiś czas pojawiają się rosyjskie bezzałogowce. Z informacji „Rzeczpospolitej” wynika, że w tym roku doszło do czterech takich incydentów, a ostatni miał miejsce pod koniec listopada w pobliżu Gołdapi.

Pytany o to minister obrony Antoni Macierewicz stwierdził, że to proces obserwowały od dłuższego czasu. Niestety trzeba powiedzieć z przykrością, że to nic nowego. To proces, który obserwujemy przez ostatni rok i rzeczywiście takie zagrożenia występują – powiedział szef MON. Dodał, że drony są skutecznie monitorowane i eliminowane przez armię.

Z informacji Straży Granicznej wynika, że drony za każdym razem nadlatywały z obwodu kaliningradzkiego. Za każdym razem przypadki naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej były zgłaszane lotnictwu wojskowemu.

Podobne incydenty miały miejsce w 2015 roku. Służby graniczne odnotowały wtedy również cztery incydenty z rosyjskimi bezzałogowcami.

 

(gol/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rosja
Rosja rozmieści dodatkowe rakiety w Kaliningradzie

W Kaliningradzie rozmieszczone zostaną dodatkowe systemy rakietowe S-400 i Iskander. Według agencji Ria Novosti jest to odpowiedź Moskwy na rozbudowę w Europie elementów tarczy antyrakietowej. Rosyjscy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV