Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rower lub sąsiedzka podwózka ograniczą ilość aut

fot. Sławomir Ostrowski

Jak zmienić liczbę samochodów jeżdżących po mieście? Można na przykład podwozić sąsiadów do pracy. Do tego pomysłu olsztyński ratusz chce przekonać mieszkańców dlatego uruchomił forum Sąsiedzka podwózka. Wystarczy się zalogować na stronie www.podwozka.olsztyn.eu i wyszukać osoby, z którymi można jeździć autem – przekonuje Bogusława Trepanowska z urzędu miasta w Olsztynie:

Najczęściej samochodami jeżdżą wyłącznie kierowcy, a reszta miejsc jest pusta, dlatego warto je zapełnić. Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to czas, żeby zastanowić się nad tym, w jaki sposób poruszamy się po mieście, zasugerować kierowcom ograniczenie korzystania z tego środka transportu i pokazać, jak można przemieszczać się ekologicznie, szybko i zdrowo – dodaje olsztyński oficer rowerowy Mirosław Arczak:

00:00 / 00:00

W tym tygodniu w stolicy Warmii i Mazur odbędą się, między innymi kursy ekologicznej jazdy, dzień otwarty MPK, wycieczki turystyczne trasą tramwajów – tej która była i tej, która powstaje w Olsztynie oraz konkursy fotograficzne. Więcej informacji o wydarzeniach zaplanowanych na ten tydzień można znaleźć na stronie Urzędu Miasta. (skra/bsc)

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w auto, transport, rower
Kradł drogie rowery prosto ze sklepów

19-letni Patryk O. z Olsztyna udając, że chce kupić rower korzystał z tzw przejażdżki testowej i już z nie wracał do salonów. Policjanci udowodnili mężczyźnie dwie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV