Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rowery, rolki i komunikacja miejska zamiast samochodów. Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Do niedzieli potrwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Akcja ma zwiększać świadomość ekologiczną i zachęcać kierowców, żeby przesiadali się z samochodów do autobusów komunikacji miejskiej i na rowery.

W Olsztynie kilometry przebyte w tym tygodniu pieszo, na rolkach i rowerem liczone przy pomocy aplikacji sportowej Endomondo zamienione zostaną na pieniądze dla Domu Dziecka. Będą też inne wydarzenia – m.in. zajęcia w Pumptracku przy ul. Grunwaldzkiej, zajęcia dla dzieci w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej, fotograficzny konkurs w Planecie 11, rowerowe rajdy i warsztaty oraz podróż „Tramwajem przez historię”. W sobotę, 21 września podczas wybranych kursów znany olsztyński przewodnik Marian Jurak opowie o rozwoju komunikacji miejskiej w stolicy Warmii i Mazur.

Natomiast w Ełku, do niedzieli (22 września) osoby, które skorzystają z przejazdu MZK mogą otrzymać upominek. Warunkiem jest wypełnienie deklaracji na stronie Centrum Edukacji Ekologicznej, skasowany bilet albo skserowany bilet miesięczny lub dekadowy wraz z krótką informacją o przejeździe. Zwieńczeniem tygodniowej akcji będzie (22 września) rajd rowerowy przez Wigierski Park Narodowy i „Dzień bez samochodu”. W tym dniu przejazd komunikacją miejską będzie bezpłatny dla kierowców, które okażą dowód rejestracyjny auta, i ich rodzin. Natomiast 25 września odbędzie się w Ełku drużynowy „Turniej rowerowy” dla klas IV-VIII szkół podstawowych.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rower, rolki
Kolarskie emocje nad Jeziorem Ukiel. Wystartował Cisowianka Mazovia MTB Marathon

O godzinie 8.00 w Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego przy ulicy Sielskiej w Olsztynie rozpoczęła się kolejna edycja wyścigu w kolarstwie górskim - Cisowianka Mazovia MTB...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV