Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozbili gang handlujący na ogromną skalę nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. ZOBACZ FILM

Zatrzymanie gangsterów przez funkcjonariuszy WMSG, fot. WMSG

Funkcjonariusze  straży granicznej rozbili gang handlarzy nielegalnymi papierosami i krajanką tytoniową na ogromną skalę.

9 lutego, jednocześnie na terenie trzech województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali  szefów zorganizowanej grupy przestępczej. Wśród zatrzymanych był obywatel Białorusi oraz dwóch Polaków.

Zabezpieczono 20 tys. zł, ponad 1 tys. dolarów, a także 10 tys. euro.

56-letni Białorusin oraz 39 i 42-letni Polacy usłyszeli zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się  produkcją i obrotem wyrobami tytoniowymi. Sąd zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcznego aresztu.

Śledztwo w tej sprawie pogranicznicy prowadzili od ubiegłego roku. Pierwsze osoby zatrzymano w maju 2017 r. Wówczas  zarzut udziału w tytoniowym gangu usłyszało pięciu mężczyzn  Dzięki funkcjonariuszom Straży Granicznej na polski rynek nie trafiło 4 tony krajanki tytoniowej i 2,8 mln sztuk nielegalnych papierosów.

Autorka: K.Piasecka/WMSG
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gang, straż graniczna, tytoń
Strażnicy graniczni zatrzymali kierowcę, który wjechał do rowu. Miał 2 promile alkoholu

Pijany kierowca skody wylądował w rowie. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Gołdapi nie pozwolili mu uciec. Funkcjonariusze Straży Granicznej wracający po służbie do domu , w miejscowości...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV