Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozbito gang zajmujący się legalizacją pobytu cudzoziemców. Przestępcy mogli zarobić nawet 900 tysięcy euro

Fot. archiwum policji

Policjanci CBŚP z Olsztyna i straż graniczna z Bydgoszczy rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się legalizacją pobytu obcokrajowców w Polsce. Za pomoc prawie 500 cudzoziemcom mafia mogła zarobić ponad 900 tysięcy euro.

W czasie akcji, w której uczestniczyło ponad stu funkcjonariuszy, zatrzymano 16 osób, wśród nich 13 Polaków i 3 Ukraińców. Wszyscy usłyszeli zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, ułatwiania pobytu cudzoziemcom na terytorium Polski czy fałszowania dokumentów.  Ich zatrzymanie jest efektem śledztwa prowadzonego od stycznia zeszłego roku.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że działająca na terenie całego kraju grupa zajmowała się legalizacją pobytu w Polsce m.in. obywateli Pakistanu, Syrii, Algierii, Iraku, Libii, Iranu, Indii i Egiptu. Jej członkowie organizowali cudzoziemcom dokumenty, pozwalające na ubieganie się zezwolenia na pobyt czasowy i pracę. Reprezentowali ich także w postępowaniach administracyjnych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację, komputery, elektroniczne nośniki pamięci i prawie 250 tysięcy złotych w różnej walucie. 5 podejrzanych osób sąd aresztował tymczasowo na 3 miesiące. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Za zarzucane podejrzanym przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: K.Kantor za CBŚP
Redakcja: Ł.Sadlak/BSC

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, zatrzymanie, CBŚP
Narkotyki w jednej z morąskich szkół. Policja zatrzymała pięć osób

Narkotyki trafiły do jednej z morąskich szkół. Sprawa wyszła na jaw po tym, jak uczennica pochwaliła się swoim koleżankom marihuaną. Zauważyła to nauczycielka. W wyniku działań...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV