Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozbito grupę przestępczą zajmującą się kupnem i sprzedażą nielegalnego spirytusu. 5 osób usłyszało zarzuty

Fot. W-MOSG

Funkcjonariusze straży granicznej z Grzechotek rozbili grupę przestępczą zajmującą się zakupem i sprzedażą nielegalnego spirytusu.

Tego samego dnia funkcjonariusze przeszukali jednocześnie pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze na terenie kilku posesji w powiecie sztumskim i elbląskim oraz w Gdańsku. Zatrzymano 5 osób. Ponadto na jednej z posesji ujawniono 28,5 kilograma krajanki tytoniowej o wartości 20 tysięcy złotych oraz 39 litrów alkoholu.

Akcja była kontynuacją wcześniejszego ujawnienia prawie 3 tysiące litrów spirytusu o wartości 250 tysięcy złotych oraz zabezpieczenia sprzętu służącego do oczyszczania spirytusu.

Zatrzymany 46-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego usłyszał zarzut kupowania alkoholu etylowego, następnie odkażania go i wprowadzania do obrotu. Pozostałe zatrzymane osoby w wieku 24, 48, 51 i 62 lat usłyszały zarzuty posiadania i kupowania nielegalnych wyrobów akcyzowych. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 5 samochodów osobowych o wartości 105 tysięcy złotych.

 

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Autor: A.Socha
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w papierosy, tytoń, spirytus, kontrabanda, nielegalne papierosy
Rekordowy przemyt na przejściu granicznym w Grzechotkach. Rosjanin ukrył w samochodzie prawie 7400 paczek papierosów

Na polsko-rosyjskim przejściu granicznym w Grzechotkach udaremniono rekordowy przemyt papierosów. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali Rosjanina, który ukrył w swoim samochodzie papierosy warte około 70 tysięcy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV