Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozbudowa drogi Fiszewo – Elbląg skierowana do realizacji

Budowa drogi

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk zatwierdził program inwestycji dla rozbudowy drogi krajowej nr 22 na odc. Fiszewo – Elbląg w województwie warmińsko – mazurskim.

Odcinek o długości 14,2 km będzie realizowany w ramach Programu Działań na Sieci Drogowej, którego celem jest dostosowanie sieci dróg krajowych do wymagań unijnych. Inwestycja zapewni dostosowanie całego warmińsko-mazurskiego odcinka DK 22 do przenoszenia nacisku 11,5 t/oś.

Szacunkowy koszt przebudowy  to ok. 118 mln zł. Prace będą prowadzone w latach 2019-2021 r. Przebudowa DK 22 Fiszewo – Elbląg to kontynuacja zadań na tym ciągu, prowadzonych w woj. pomorskim. W 2017 r. roku zatwierdzonych do realizacji zostało 8 zadań polegających na rozbudowie tej drogi krajowej.

Łącznie z odcinkiem Fiszewo – Elbląg zmodernizowanych zostanie w sumie niemal 70 km drogi za ok. 400 mln zł. Dzięki temu cały ciąg DK 22 od Czerska przez Starogard Gdański, Malbork i Elbląg, aż do granicy państwa z Rosją, będzie dostosowany do przenoszenia obciążeń najcięższego ruchu o nacisku 11,5 t/oś.

Autor: M.Lewiński/GDDKiA
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budowa drogi
Za 3 lata szybciej dojedziemy do Warszawy. Podpisano ostatnie umowy na przebudowę drogi S7

Budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 do Płońska będzie nadzorował olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Austostrad. Dziś podpisano umowy na dwa ostatnie odcinki - Strzegowo-Pieńki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV