Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozbudowa Szpitala Miejskiego w Olsztynie oficjalnie zakończona. Placówka zyskała m.in. nowy blok operacyjny

Fot. Łukasz Węglewski

W olsztyńskim Szpitalu Miejskim uroczyście otwarto dobudowaną część, która będzie miała istotne znaczenie dla działalności tej placówki.

Na pierwszym piętrze dwukondygnacyjnego budynku powstał blok operacyjny wykorzystywany przez oddział urologii i kardiologii zabiegowej. Ponadto znajdują się tam m.in.: pomieszczenia przygotowania pacjenta, sala operacyjna, sterownia, pomieszczenia przygotowania personelu, brudownik, magazyn sprzętu i aparatury, oraz pomieszczenia sanitarno – higieniczne. Blok operacyjny wyposażony jest w niezbędny sprzęt m.in. w stół operacyjny, lampę operacyjną, ssak elektryczny, defibrylator, oraz inne niezbędne wyposażenie.

Na drugim piętrze rozbudowano Klinikę Urologii m.in. o nowe pomieszczenia zabiegowe, gabinety diagnostyki obrazowej, gabinety personelu medycznego oraz pomieszczenia sanitarno-higieniczne. W Klinice Urologii jest dziewięć sal chorych z 28 łóżkami.

Całkowita wartość projektu to kwota ponad 5 milionów 200 tysięcy złotych, z czego prawie 4,5 miliona złotych to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital miejski, rozbudowa, blok operacyjny, urologia, placówka
„Przejmujemy tradycje jednego z najdzielniejszych pułków walczących w 1939 roku”. Placówka SG w Grzechotkach ma swojego patrona

Placówce Straży Granicznej w Grzechotkach, która ochrania odcinek granicy państwowej i największe drogowe przejście graniczne z Federacją Rosyjską, nadano imię 1. Pułku Kawalerii Korpusu Ochrony Pogranicza....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV