Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozbudowa szpitala w Ostródzie

Szpital powiatowy w Ostródzie. Fot. RO

Szpital powiatowy w Ostródzie zostanie gruntownie wyremontowany.

W placówce powstanie więcej sal i oddziałów. Na budynku powstaną dwa nowe piętra, w których będzie nowy, mieszczący trzy sale, blok operacyjny. Do nowej części mają zostać przeniesione również oddziały, w których na co dzień jest najwięcej pacjentów.

– Będzie to na pewno oddział dziecięcy. Wciąż trwają rozmowy o tym, który jeszcze oddział jest przepełniony – mówi starosta ostródzki Andrzej Wiczkowski.

00:00 / 00:00

Starosta Andrzej Wiczkowski przyznaje, że samorząd negocjuje z Narodowym Funduszem Zdrowia negocjuje zwiększenie kontraktu na ortopedię. Jeżeli zakończą się sukcesem, w nowej części budynku ma powstać właśnie taki oddział.

00:00 / 00:00

Zaplanowana jest również termomodernizacja budynku, która w przyszłości przyniesie placówce oszczędności. Koszt inwestycji to 35 milionów złotych. Remont szpitala ma rozpocząć się w tym roku i potrwać dwa lata.

 

(kpias/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, Ostróda, modernizacja, rozbudowa, starosta ostródzki
Ostróda wdraża program 500 plus

12,5 miliona złotych będzie kosztowało w Ostródzie wdrożenie programu Rodzina 500+. Trwają przygotowania do rozpoczęcia rządowego projektu. 250 tysięcy złotych z budżetu zostanie przeznaczone na przygotowanie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV