Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozdano Elbląskie Nagrody Kulturalne. Sprawdź do kogo trafiły nagrody i wyróżnienia

Fot. Aneta Pastuszka

W Elblągu po raz kolejny rozdane zostały Elbląskie Nagrody Kulturalne. To wielkie święto kultury.

W tym roku stypendia artystyczne otrzymało 26-ciu młodych i utalentowanych uczniów szkół artystycznych. Przyznane zostały także stypendia kulturalne. Wręczane są dojrzałym artystom, którzy chcą zrealizować konkretny projekt kulturalny. Wśród nagrodzonych znalazł się m.in. elbląski akordeonista Robert Furs.

Elbląskie Nagrody Artystyczne to także okazja do wyróżnienia tych, którzy swoja postawą wpływają na wizerunek elbląskiej kultury. Tytuł Kreatora Kultury otrzymało Liceum Plastyczne z Gronowa Górnego. Jak mówi dyrektor placówki Krystyna Brinkiewicz, szkoła w ubiegłym roku świętowała swoje 10-lecie.

Przyznano także nagrodę artystyczną. Trafiła do tancerki klasycznej Amelii Gumińskiej. Natomiast za Wydarzenie Roku uznano wydanie książki „Projekcje. Znane i nieznane historie o kinach w Elblągu”. Publikację wydało Centrum Spotkań Europejskich Światowid. W części artystycznej wystąpili soliści Polskiej Opery Kameralnej.

Fot. Aneta Pastuszka

Autor: A.Pastuszka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura, Elbląg, nagroda
Grafika, linoryt, druk wklęsły i wypukły, czyli artystyczna twórczość Wojciecha Dzieszkiewicza

Olsztyński artysta Wojciech Dzieszkiewicz jest autorem wielu prac, które były wystawiane na Warmii i Mazurach, a nawet we włoskiej Perugii. Iza Malewska i Maciej Świniarski rozmawiają...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV