Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozmawiali o strategii regionów i ochronie środowiska. W Ostródzie zakończył się Konwent Marszałków Województw RP

Fot. K. Kaszubski

O pieniądzach z Unii Europejskiej dyskutowali w Ostródzie Marszałkowie województw z całej Polski. Zakończyło się drugie warmińsko-mazurskie posiedzenie Konwentu Marszałków Województw.

Do Ostródy, obok marszałków, przyjechali także przedstawiciele Komisji Europejskiej zajmujący się Regionalnymi Programami Operacyjnymi. Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski podkreślił, że poszczególne regiony przygotowują się przyjęcia nowych strategii rozwoju. Bętkowski dodał, że marszałkowie z niecierpliwością oczekują rozstrzygnięć na poziomie komisji co do priorytetów. Marszałek uzupełnił, że przedstawiciel komisji pokazał nowe zadania jakie będą stały przed regionami i sygnalizował w jaki sposób będzie można dochodzić do tych celów.

00:00 / 00:00

Erich Unterwurzacher, przedstawiciel Komisji Europejskiej uspakajał, że Polsce nie grozi utraty środków. Jego zdaniem realizacja programów regionalnych i krajowych przebiega sprawnie. Problemy są z realizacją dwóch celów: innowacyjność i sprawność energetyczna, ale te kłopoty dostrzegane są we wszystkich, 27 krajach Unii Europejskiej. Strategiczne cele wytyczone na przyszłość zawarte są w pięciu hasłach: Europa inteligentniejsza, bardziej zielona, lepiej połączona, bardziej społeczna i bliższa obywatelom. I to nie tylko w miastach.

Marszałkowie rozmawiali także o sieci dziedzictwa kulinarnego i rządowym programie czyste powietrze.

Fot. K. Kaszubski

Fot. K. Kaszubski

Fot. K. Kaszubski

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ostróda, konwent marszałków, konwent
To auto do zadań specjalnych. Policjanci z powiatu ostródzkiego dostali wartą 170 tysięcy złotych terenową toyotę

Auto będzie służyć policjantom z Powiatowej Komendy Policji w Ostródzie. - Warta 169 tysięcy złotych toyota hilux to duże wsparcie naszej służby - podkreśla mł. asp....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV