Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozmowa i kontakt z ludźmi zamiast przeglądania internetu. Elbląg włączył się do akcji #odłóż_ten_telefon

W Elblągu akcja #odłóż_ten_telefon organizowana jest z inicjatywy trzech nastolatek, które uznały, że zbyt często komórka zastępuje rozmowę, czytanie książek czy spotkania.

Młodzież wspiera Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Wszystko w ramach ogólnopolskiego programu Mądrzy Cyfrowi. Ideą akcji jest mądre korzystanie z telefonów, a nie ich całkowite porzucenie. Ludzie wpatrzeni są w telefony – widać to w szkołach, ale też miejscach publicznych – tłumaczą Helena, Wiktoria i Maria.

Problem jest powszechny, młodzi widzą go też u dorosłych. Zamiast rozmawiać, przeglądają internet. – Trzeba to zmienić – uważają nastolatki. Zaczęły od wizyt w kawiarniach i restauracjach na Starym Mieście. Niektóre będą oferować rabaty i niespodzianki dla tych, którzy choć na trochę zostawią komórkę w kieszeni czy torbie.

Dodajmy, do akcji #odłóż_ten_telefon może włączyć się każdy. Początek jest obiecujący. W Elblągu są już pierwsze lokale, które chcą honorować klientów, którzy spędzają czas bez przeglądania smartfonów. W planie kampanii jest też zrobienie filmu, ulotek i promocja w mediach społecznościowych.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uzależnienie, telefon komórkowy, smartfon
Bar z zakazem używania smartfonów

Od niedawna w centrum Helsinek działa bar, w którym klientom zakazano używania smartfonów. Właściciele lokalu zauważyli, że bez tych urządzeń goście są bardziej zrelaksowani, a także...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV