Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozpoczął się proces ws. strzelaniny na stacji paliw w Nidzicy

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces dwóch mężczyzn oskarżonych m.in. o przestępstwa z użyciem broni palnej.

21 maja 2019 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces, w którym na ławie oskarżonych zasiedli dwaj mieszkańcy Nidzicy — Przemysław K. i Karol F.

Sprawa ma związek ze strzelaniną, do której doszło w godzinach wieczornych w dniu 20 grudnia 2016 r. na jednej ze stacji paliw w Nidzicy. Przed zajściem Karol F. oraz Przemysław K. przyjechali na stację po drobne zakupy. Chwilę później na tę samą stację przyjechał także Krzysztof J. i Piotr W. Mężczyźni od dłuższego już czasu pozostawali w otwartym konflikcie z Karolem F.

Według ustaleń prokuratora Krzysztof J. w pewnym momencie wysiadł ze swojego auta, po czym zbliżył się do seata, a następnie z broni palnej przez boczną szybę oddał 1-2 strzały, raniąc Karola F.

— informuje Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

W tym też czasie Przemysław K. miał oddać z pistoletu co najmniej dwa strzały do szarpiącego za klamkę seata Piotra W., trafiając go w policzek i pośladek.

Przemysław K. został oskarżony o usiłowanie zabójstwa Piotra W. Prokurator oskarżył go również o posiadanie bez wymaganego pozwolenia broni palnej i amunicji, a także o posiadanie niewielkiej ilości marihuany

— dodaje Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Sprawa Krzysztofa J. o próbę zabójstwa Karola F. została zarejestrowana w sądzie, ale termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony. Karol F. natomiast oskarżony został o udział w pobiciu Krzysztofa J. w dniu 25 czerwca 2016 r. w Nidzicy. Ciąży na nim również zarzut postrzelenia Piotra W. w kolano w dniu 29 lipca 2016 r. w Nidzicy i tym samym spowodowanie ciężkiego uszczerbku na jego zdrowiu, a także zarzut nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji.

Karol F. w pierwszym dniu procesu nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i w ramach składania wyjaśnień odczytał napisane wcześniej oświadczenie. Z kolei Przemysław K. przyznał się tylko do posiadania broni i odmówił składania wyjaśnień.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w proces, Nidzica, stacja paliw, Sąd Okręgowy w Olsztynie, Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Koniec procesu ws. zabójstwa przy barze z kebabem w Ełku. Kiedy poznamy wyrok?

12 lat więzienia – tyle żąda prokuratura dla Lassada A. oskarżonego o zabójstwo młodego ełczanina pod barem z kebabem. Przed Sądem Okręgowym w Suwałkach dobiegł końca...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV