Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozpoczął się remont linii kolejowej. Zamiast pociągu do Działdowa pojadą autobusy

Fot. M. Lewiński

Rozpoczęła się modernizacja linii kolejowej z Olsztyna do Działdowa. Od dziś ze stolicy Warmii i Mazur do Olsztynka pasażerów dowiozą autobusy.  

By kontynuować podróż do Działdowa na stacji w Olsztynku należy się przesiąść do pociągu Przewozów Regionalnych. Utrudnienia potrwają przez 5 kolejnych miesięcy.

W czerwcu rozpocznie się drugi etap prac i wówczas autobusem pojedziemy z Olsztynka do Działdowa. Natomiast pociągi PKP Intercity relacji Olsztyn – Warszawa pojadą objazdem przez Iławę i Ostródę. Uruchomiono także komunikację autobusową z Działdowa do Olsztyna, z postojami w Nidzicy i Olsztynku.

Dodatkowe informacje o zmianach w komunikacji są dostępne na stronie internetowej www.portalpasazera.pl Koszt inwestycji to 260 milionów złotych. Jej zakończenie planowane jest pod koniec przyszłego roku. Wtedy też podróż pociągiem z Olsztyna do Warszawy ma potrwać około dwóch godzin.

Autorka: K.Piasecka
Redakcja: Ł.Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, Działdowo, kolej
Dziś mijają 73 lata od zdobycia Olsztyna przez Armię Czerwoną

W nocy z 21 na 22 stycznia 1945 roku żołnierze Armii Czerwonej dotarli do granic miasta Allenstein. Zdobyli je bez trudu ponieważ miejscowa ludność nie broniła...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV