Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozpoczęła się akcja Czytaj PL. Darmowe e-booki dostępne są na przystankach, w restauracjach i szkołach

Fot. Fotolia.com

7 tysięcy darmowych wypożyczalni e-booków znalazło się na przystankach autobusowych, w restauracjach i szkołach w całej Polsce. Kolejna odsłona Czytaj PL potrwa od 2 do 30 listopada. Do akcji przyłączyły się  miasta z województwa warmińsko-mazurskiego.

Akcja Czytaj PL rozpoczęła się w 2013 r., kiedy Kraków został Miastem Literatury UNESCO. Wśród wielu ciekawych inicjatyw zorganizowano wtedy m.in. Wirtualną Bibliotekę Krakowa. Na ponad 60 wiatach przystankowych w mieście pojawiły się plakaty umożliwiające wypożyczenie 70 fragmentów największych książkowych hitów poprzedniego roku poprzez zeskanowanie QR kodów. Przedsięwzięcie odniosło tak wielki sukces, że jeszcze w tym samym roku doczekało się drugiej edycji.W 2015 r. akcja rozszerzyła się o sześć największych miast Polski, a w 2016 r. objęła już szesnaście miast, uruchomiono wtedy także portal Czytaj PL, gdzie ukazują się informacje i recenzje. W tym roku do akcji włączyło się   30 polskich miasta oraz  a także za granicą: w Barcelona, Dublin, Lwów, Nottingham, Praga i Reykjavik, czyli MiastaLiteratury UNESCO.W tym roku akcja Czytaj PL trafiła do szkół. W ramach przedsięwzięcia „Upoluj swoją książkę” uczniowie tysiąca szkół ponadpodstawowych z całego kraju będą mogli wypożyczać e-booki na korytarzach szkolnych po zastosowaniu kodu QR wydrukowanego na plakatach promujących akcję.

Listę miast z Warmii i Mazur można znaleźć na stronie www.czytajPL.pl. Akcja potrwa do 30 listopada.

Autor: A. Szwedowicz (PAP)
Redakcja: A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w e-book, czytanie
Posłowie zajmują się przekopem Mierzei Wiślanej

W Sejmie odbyło się dziś (26 stycznia) pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o inwestycjach w zakresie budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Inwestycja...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV