Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozpoczęła się pierwsza w tym roku rozprawa w procesie Czesława Małkowskiego oskarżonego o zgwałcenie urzędniczki

Sprawa byłego prezydent Olsztyna  oskarżonego o zgwałcenie podległej mu urzędniczki toczy się od siedmiu lat.

 W 2011 ruszył proces przed Sądem Rejonowym w Ostródzie i w 2015 Małkowski został skazany na 5 lat więzienia. Ponadto sąd zakazał mu przez 6 lat sprawowania kierowniczych stanowisk w jednostkach samorządu terytorialnego.

Były prezydent Olsztyna został wówczas uznany za winnego zgwałcenia urzędniczki, która była w ostatnich tygodniach ciąży oraz usiłowania gwałtu. Z powodu przedawnienia, umorzone zostały zarzuty dotyczące molestowania podwładnych.

Po apelacji prokuratury i obrońcy Małkowskiego, elbląski Sąd Okręgowy uchylił wyrok skazujący w części dotyczącej gwałtu oraz usiłowania gwałtu i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia przez sąd w Ostródzie. Jednak Sąd Najwyższy zdecydował, że ponowny proces odbędzie się w Olsztynie.

Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami. W grudniu zeznawała m.in. pokrzywdzona kobieta, która jest oskarżycielem posiłkowym w tej sprawie.

Do końca stycznia zaplanowano jeszcze trzy rozprawy.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Podbielska

Więcej w proces, Czesław Jerzy Małkowski, zgwałcenie
Grzywna za pomówienie właścicieli Zakładu Akumulatorów w Korszach. Zakończył się proces Henryka R.

Zakończyło się postępowanie sądowe wniesione przeciwko Henrykowi R., liderowi społecznego komitetu, który od kilku lat walczy ze spółką. Proces, który ruszył w 2015 roku toczył się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV