Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozpoczęły się 46. Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję”

Fot. K. Pakulnicki

Po raz 46. olsztynianie i goście mogą wspólnie przeżywać wzruszenie i radość na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”.

Spotkania od początku, czyli od roku 1974 mają formę konkursu młodych wykonawców poezji śpiewanej. W tym roku do konkursu zgłosiło się 38 wykonawców, jury wybrało 18. Warto powiedzieć, że wielu laureatów spotkań to dziś wspaniali, uznani muzycy, powracający wciąż jako goście, twórcy koncertów, jurorzy czy przyjaciele imprezy. Wśród nich są Basia Raduszkiewicz, Magdalena Cielecka, Magdalena Kumorek, Janusz Radek, a także ci, którzy od lat dostarczają nam wielu wzruszań swoją twórczością — Andrzej Poniedzielski, Jan Wołek, Elżbieta Adamiak, Jacek Kaczmarski, Krystyna Świątecka oraz olsztyński bard Stefan Brzozowski.

Spotkania to również występy zaproszonych artystów i o tym, co nas czeka w ciągu trzech dni, opowiedział Krzysztof Stachowski – dyrektor Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych, które jest organizatorem spotkań zamkowych.

00:00 / 00:00

Patronat medialny nad Ogólnopolskimi Spotkaniami Zamkowymi „Śpiewajmy Poezję” objęło Radio Olsztyn. Transmisje koncertów na naszej antenie w piątek i sobotę od godziny 21:00.

 

Autor: A. Kulik
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Śpiewajmy Poezję
Dzisiaj rozpoczynają się Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy poezję”. Relacja z koncertu na antenie Radia Olsztyn od 21.00

Na dziedzińcu olsztyńskiego zamku rozpoczynają się wieczorem 46. Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy Poezję". Wydarzeniu patronuje Radio Olsztyn.  Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy Poezję" zostały po raz pierwszy zorganizowane...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV