Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozpoczyna się 6. edycja Powiatowych Wieczorów z Poezją

Fot. fotolia

Znani i dopiero początkujący twórcy na spotkaniach kulturalnych w Działdowie. Rozpoczyna się 6. edycja Powiatowych Wieczorów z Poezją.

Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa, wspierana przez ośrodki kultury z powiatu, zaprasza aktorów prezentujących twórczość lokalnych poetów. Spotkania są też okazją do prezentacji regionalnych wokalistów, plastyków i fotografów. Dzisiaj gościem będzie Sławomir Grzymkowski, a poetką której utwory będzie można usłyszeć – Hanna Jolanta Wiśniewska z poddziałdowskiej wsi Rumian. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa prac Hanny Iwanów.

W kolejne niedziele wiersze prezentować będą m.in. Irena Telesz-Burczyk i Olga Bończyk. W tym roku takich wieczorów będzie pięć, oprócz Działdowa, także w Lidzbarku i Płośnicy. Wszystkie spotkania rozpoczynają się o 18:00 i będą się odbywały w plenerze.

Medialnie patronuje im Radio Olsztyn.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Podbielska

Przeczytaj poprzedni wpis:
Prawie 200 terytorialsów złożyło przysięgę na placu Solidarności w Olsztynie

Tłumy widzów zebrały się na pl. Solidarności w Olsztynie. Prawie 200 terytorialsów wypowiedziało słowa przysięgi. Uroczystość jest zwieńczeniem 16-dniowego szkolenia podstawowego 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV